HR Marketplace Cluj-Napoca

Marketplace
"Starea functiunii de HR in Romania"
"State of the ART HR Processes"
 
Marti, 12 noiembrie, ora 09:00, la sediul NTT DATA Romania din Cluj-Napoca, ne intalnim pentru prezentarea rezultatelor studiului "Starea functiunii de HR in Romania", ai carui respondenti au fost companiile de la nivel national, dar si companii locale clujene. Prezentarea rezultatelor va fi sustinuta de catre invitatii nostri, Dana Cavaleru - Director Executiv HR Club si Gabriel Matauan - HR Director, IMSAT/Groupe SNEF, care a participat activ la analiza rezultatelor studiului.
 
Aceasta prezentare ne va oferi o referinta despre:
 • structura functiunii de HR in companiile care activeaza in Romania
 • cele mai rafinate procese de HR, cele asupra carora HR-ul s-a dedicat mai mult, si care sunt cele carora li s-a acordat mai putina atentie (studiul analizeaza 19 procese de HR)
 • distributia profesionistilor pe procesele de HR in organizatii
 • provocarile momentului pentru profesie si perceptia fata de cele din viitor
 • pozitionarea functiunii de resurse umane in organizatiile noastre
In a doua parte a intalnirii, la sesiunea "State of the ART HR Processes Marketplace" te invitam sa cunosti indeaproape 2 procese complexe de HR din zona de "Invatare si Dezvoltare", respectiv "Managementul Performatei", prezentate de catre reprezentantii companiilor GENPACT si EMERSON.
 
Evenimentul este gazduit de compania NTT DATA Romania, care s-a alaturat comunitatii noastre in aceasta toamna. Asadar, ne intalnim marti, 12 noiembrie, incepand cu ora 09.00 la sediul lor de pe strada Constanta, nr. 19-21, la parter.
 
 
Agenda evenimentului:
 • 09:00-10:45 - Sesiunea 1: "Starea functiunii de HR in Romania" - Rezultate
  • Dana Cavaleru - Director Executiv HR Club
  • Gabriel Matauan - HR Director, IMSAT/Groupe SNEF
 • 10:45-11.15 - Coffee Break & Networking 
 • 11.15-12.45 - Sesiunea 2: "State of the ART HR Processes Marketplace"
  • Simona Fuchila - Human Resources Director at EMERSON
   • Managementul Performantei - Succesion Planning
  • Adela Petras , L&D Manager at GENPACT  
   • Invatare si Dezvoltare - Programul Genome.
 
Conditii de participare:
 • Membrii HR Club: participare gratuita
 • Respondentii la studiu: participare gratuita pentru un reprezentant al companiei
 • Non-membri, non-respondenti sau mai multi participanti dintr-o companie: 100 lei + TVA
 

Locatie

Parteneri anuali

Jobs

Poti consulta aici lista job-urilor de HR deschise in companiile membre HR Club. Daca esti membru HR Club si vrei sa promovezi un job din cadrul companiei tale, scrie-ne la adresa: office [at] hr-club.ro. Logheaza-te cu contul de membru HR Club si poti vedea CV-uri ale profesionistilor de HR in cautare de noi provocari. De asemenea, daca iti cauti un job, ne poti trimite CV-ul tau; acesta va fi vizibil doar membrilor HR Club, in sectiunea de CV-uri.

Evenimente

JOBS

Poti consulta aici lista job-urilor de HR deschise in companiile membre HR Club. Daca esti membru HR Club si vrei sa promovezi un job din cadrul companiei tale, scrie-ne la adresa: office [at] hr-club.ro. Logheaza-te cu contul de membru HR Club si poti vedea CV-uri ale profesionistilor de HR in cautare de noi provocari. De asemenea, daca iti cauti un job, ne poti trimite CV-ul tau; acesta va fi vizibil doar membrilor HR Club, in sectiunea de CV-uri.

Parteneri Anuali