Descriere Candidati

7. Employee Experience
Categorie sponsorizata de
  1. Grup Cris-Tim
    Oamenii fac diferenta!

    Proiectul Oamenii fac diferenta este o continuare a proiectelor de Resurse Umane demarate in anii anteriori, un proiect de comunicare interna, care pune accentul pe experienta pozitiva si integrata a angajatilor Grup Cris-Tim.

    Proiectul a fost unul complex prin abordarea zonelor de recrutare, inductie, formare si dezvoltare, cooperare si valorificare, punand in prim plan oamenii, cei care fac difererenta zi de zi, prin implicare, performanta, atitudine pozitiva si loialitate.

    In Cris-Tim oferim membrilor echipei stabilitate, colaborare, dezvoltare, comunicare si performanta.

    Oamenii fac diferenta, a insemnat crearea de sisteme de integrare centrate pe informatii, vizite in locatii si o abordare prietenoasa de colaborare, o comunicare interna formala si informala originala si centratat pe oamenii valorosi, povesti de succes, premiere loialitate, training-uri soft skills, teambuilding-uri, concursuri interne si beneficii.

      

  2. Kaufland România
    În Pantofi de CEO

    Proiectul „În Pantofi de CEO”, ajuns la cea de doua ediție în 2023, este un schimb de roluri pentru o zi între CEO-ul Kaufland România & Moldova, Marco Hößl, și un coleg din companie, având ca scop consolidarea valorilor și culturii organizaționale bazate pe egalitate, prin implicarea angajaților la toate nivelurile. Marco, alături de echipa de Employer Branding, a organizat un concurs intern pentru a câștiga o zi în rolul de CEO. Ionuț, Lucrător Comercial din Bacău, a câștigat concursul din 2023. Prin intermediul acestei inițiative, Kaufland a reușit să prezinte într-un mod inedit valorile companiei, să promoveze egalitatea și transparența, demonstrând încă o dată faptul că fiecare membru al echipei are un rol esențial, indiferent de poziție.

      

  3. Michelin România
    What’s Up Event

    What’s up Event este un eveniment interactiv, adresat centrelor de servicii din Michelin Europa. Cel mai mare astfel de centru de servicii este în București (+800 angajați), urmat de Franța și alte birouri din Europa (Germania, Italia, Marea Britanie, Polonia, Spania). Scopul What’s up este de a crea o experiență unică de învățare, sharing între centre și conectare la business, prin implicarea activă a colegilor, care devin creatori de conținut și actori ai unui format inovativ de eveniment.

     

  4. Renault Group Romania
    Procurement Employee Experience, powered by Youth Council

    In anul 2022 a început pentru aceasta echipa un profund proces de transformare odată cu decizia Grupului de a transfera o parte importanta a activităților Corporate de Procurement in Romania. Astfel, in doar 2 ani, numărul de salariați ai departamentului a crescut cu 32% in timp ce majoritatea pozițiilor existente au trecut printr-un proces de transformare trecând de la o dimensiune locala la una internațională. 

    Atât echipa de management cat si cea de HR au primit cu mult entuziasm proiectul Youth Council si au lucrat îndeaproape in toate fazele de la strategie pana la post implementare. Provocarea si focusul principal au fost, bineînțeles, partea de employee experience astfel încât noii colegi sa simtă sprijinul echipei in toate momentele importante începând cu procesul de recrutare, onboarding si pana la dezvoltare si autonomie in job. 

    Proiectul este o poveste începută in 2020, care a prins aripi in 2022-2023 si care va continua in viitor. Este povestea Andreei si a oricărui nou coleg in Echipa Procurement.